GeneralLevy1

General Levy

Bio

General Levy, legendárny britský mc má za sebou slušnú kariéru na rôznych hudobných scénach (reggae, ragga, jungle, d’n'b), pritom je stále produktívny a čoraz viac populárny. Jeho hit ‘Incredible’ v spolupráci s M-Beat z roku 1994, je dodnes hymnou ragga-junglu. Práve z tohto tracku pochádza aj Levyho populárna hláška ‘Booyaka’, ktorú celosvetovo (spolu so skladbou samotnou) preslávil Ali G vo svojom filme.

Začiatkom 90-tych rokov, kedy sa ragga dostalo z undergroundu do mainstreamu (Chaka Demus & Pliers, Shaggy, Shabba Ranks), bol General Levy jediným britským reprezentantom tohto štýlu. Spočiatku spolupracoval so soundsystémami ako Vigilante, Java či Robbo Ranxov Tippatone Soundsystem. Jeho prvým trekom bol remake hitu od Toots & The Maytals‘Monkey Man’. Celosvetovo ho však preslávil až už spomínaný singel ‘Incredible’, s ktorým dobyl svetové hitparády, zažil naozaj neskutočnú slávu a zaradil sa medzi interpretov s ktorými treba v hudobnom biznise počítať. Jeho extrémne rýchly flow je nenapodobiteľný, ľahko identifikovateľný a patrí k jeho charakteristickým prvkom.

Levy však nežije iba slávou z minulosti. Pravidelne sa vyskytuje na najnovších európskych reggae produkciách (Necessary Mayhem, Dreadsquad ..), a počuť ho môžete aj u rôznych súčasných dubstep, dnb a jungle producentov a djov. Jeho koncert je veľkým zážitkom práve pre kombináciu týchto štýlov, kde odoznejú všetky jeho hity.

Music

Video

Photo