sunsofdub-bannerv2

Suns Of Dub

Bio

Svieži vánok v jamajskom hudobnom priemysle prinášajú Addis Pablo a Ras Jammy so svojím projektom Suns Of Dub. Ako nová generácia Rockers International udržujú na žive jeden z posledných vinyl shopov v Kingstone, ktorý bol založený v roku 1979. Produkcia Suns of Dub je zmesou žánrov ako Dub, Dubstep, Drum & Bass, EDM a rôznych odvetví Bass music. Do povedomia širšej verejnosti sa rovnako ako ich kolega Chronixx dostali vďaka mixtapu, ktorý im v decembri 2013 vydali Major Lazer.

Addis Pablo, narodený ako Addis Swaby v americkom New Jersey v 1989-om, je synom matky Karen Scott a otca Horace Swaby-ho, lepšie známeho pod menom Augustus Pablo. Spolu s otcom vyrastal v spomínanom obchode a štúdiu Rockers International na Orange Street v Kingstone. Dnes však slúži skôr ako múzeum a úkážka práce a prínosu Addisovho otca do jamajskej hudby a kultúry. Augustus Pablo je svetová reggae legenda. Vytvoril vlastný a jedinečný štýl hrania, ktorý je priamo inšpirovaný a spojený so ska ikonou menom Don Drummond. Charakterizuje ho použitie hudobného nástroja, ktorý bol považovaný za detskú hračku, melodika. Hoci nebol prvý hudobník, ktorý začlenil melodiku do reggae, bol prvý, ktorý ju dal do popredia ako hlavný nástroj.

Addis Pablo vydal vo februári 2014 album In My Fathers House, ku ktorému natočil aj rovnomenný 40-minútový dokument, kde spolu s ďalšími hudobníkmi rozpráva o svojom otcovi, o tom, aké bolo následovať kroky takejto legendy a ako dostal svoju prvú melodiku.

Najaktuálnejší projekt od Suns Of Dub sa volá The Journey to Baltimore, krátke EP ako pocta jednéhmu z nezabudnuteľných riddimov od dvojice Sly & Robbie.

Music

Video

Photo