MELLOW MOOD

Mellow Mood

Bio

Mellow Mood, mladá talianska reggae kapela, začala hrať v roku 2005 a odvtedy sa etablovala medzi najlepšie kapely európskej reggae scény. Ich kariéru raketovo naštartovala výhra prestížneho ocenenia Italia Wave v roku 2008kde ako jediná reggae skupina excelovali v prevažne rockovej konkurencii. Rok na to sa s úspechom zúčastnili finále European Reggae Contest a umiestnili sa ako tretia najlepšia nová reggae kapela.

Debutový album “Move!” vyšiel v roku 2009, produkoval ho Paolo Baldini (Africa Unite, The Dub Sync..) a predalo sa ho cez 6000 kópií bez oficiálnej distribúcie. Následovalo veľké európske turné, účasť v mnohých rádio staniciach a rastúca popularita medzi domácou soundsystémovou scénou. Ich video “Dance Inna Babylon” sa dnes blíži šiestim miliónom zhliadnutí online. Predzvesťou ďalšieho albumu bol klip ku hypnoticky silnej skladbe “Inna Jail”.

Druhý album Mellow Mood s názvom “Well Well Well” bol vydaný začiatkom leta 2012, opäť v produkcii legendárneho Paola Baldiniho. Podľa jeho vlastných slov je album prierezom novodobého, moderného reggae, od roots a rocksteady, cez reggae-funk, až ku tribal clubbingu; bol nahraný živými nástrojmi, s pravou živelnou vášňou, typickým podaním kapely pod vedením dvojičiek Garziových. Jacob a L.O. Garzia, obľúbené reggae dvojičky, sa vo svojej tvorbe krásne dopĺňajú a chŕlia svoje zapálené uvedomelé texty do spirituálne silnej hudby. Ich posolstvo nepozná hranice: mind over matter.

Music

Video

 

Photo