lion-d-headbanner

Lion D

Bio

Lion D, talentovaný spevák, rodák z Veľkej Británie, vyrastal v Taliansku a patrí k výrazným rastúcim hviezdam nielen európskej reggae scény. Jeho chytľavé melódie a uvedomelé texty si okrem poslucháčov podmanili aj mnohých DJs, rádiá a producentov naprieč Európou a USA. Jeho jedinečný hlas, štýl a energia počas vystúpení dokazujú, že Lion D má naozajstný talent podobne ako mnoho skvelých jamajských umelcov.

V súčastnosti má vonku svoje nové LP “Bring Back the Vibes”; ide o New Roots album, na ktorom nájdete aj singel “Nuh Rump” v kombinácii s raggamuffin spevákom Skarra Muccim. Tento singel obsadil prvú priečku v nemeckom Reggae rebríčku a to iba týždeň po oficiálnom vydaní. Taktiež sa dostal do Top 10 na Reggaeland FM (Španielsko) a dalších európskych rádiách.

Jeho diskografia však obsahuje aj ďalšie kúsky ako “The Burnin Melody “ z roku 2009, ”Reap What you Sow” z roku 2011, “Real Somth’n” a “Wild Fire” z roku 2012. Je samozrejmé, že takýto interpret má za sebou aj zvučné spolupráce s mezinárodnými interpretmi ako sú napr. Franziska, Shanty, Magadog, Miss Linda, Jah Love Saint Paul, Raina, Ras Tewelde, Lutan Fyah, už spomínaný Skarra Mucci, Supersonic, King Kong a ďalší. Jeho skladby sú v jamajskom patois nárečí a jeho texty popisujú aktuálne dianie vo svete. Hudbu využíva ako prostriedok na vyjadrenie sa k daným témam a svojim pocitom, a taktiež vyjadruje svoju vlastnú spiritualitu. Jeho muzika je ovplyvnená všetkými štýlmi reggae, od pôvodného roots až po aktuálny dancehall či hip-hop.

Má za sebou tiež niekoľko koncertných šnúr po USA a Európe a vystupuje v najlepších kluboch a festivaloch. Na svojich shows vždy intenzívne pracuje s publikom. Jeho slovenská premiéra sa uskutoční 20.decembra v Nitre a po jeho boku zahrajú aj Bizzarri Sound!

Music

Video

Photo