katka-scevlikova-head

Katka Ščevlíková

Bio

Katku Ščevlíkovú ľudia poznajú ako mladú, nespútanú a mierne uletenú speváčku z Bratislavy s výrazne kučeravou červenou frizúrou, ktorá má za sebou účinkovanie a hosťovanie v tých najrôznejšich hudobných projektoch. Miluje totiž viaceré hudobné žánre a chcela skrátka vyskúšať všetko. Odspievala si od rock’n’rollu, cez funky a soul až po jazz či reggae. V roku 2013 sa však rozhodla vydať na sólovú dráhu a prihlásením sa do súťaže X-Factor odštartovala svoju vlastnú kariéru.

Jej spevácke začiatky siahajú do základoškolských čias, keď sa jej do rúk dostala prvá gitara a začala na nej skladať kostrbaté, trojakordové pesničky. Inšpirovaná a motivovaná zahraničnými speváčkami ako Joss Stone, Lauryn Hill či Christina Aguilera, písala skladby o zlomených srdciach a klasických teenagerských problémoch. Tieto pesničky však väčšinou neprekročili prah jej izby a počas strednej školy celkovo od komponovania upustila. Úspešne skončila všeobecné gymnázium na Grösslingovej ulici a rozhodla sa študovať na Chemickej fakulte Slovenskej technickej univerzity. V tomto období si už v plnom rozsahu uvedomovala, že v jej živote hrá hudba prím a študovať chémiu je nezmysel. Stotožnená s mottom rob, čo miluješ a budeš štastný, sa rozhodla vydať na strastiplnú cestu zarábania si hudbou a spevom. Popri vystúpeniach v bratislavských kluboch a baroch s gitaristom Peťom Zajačkom či kapelou SlipTheBeat ešte pracovala v jednej vychytenej bratislavskej palacinkárni. Jedlo je totiž jej druhá vášeň, a ako vraví ona sama “Keby mi to s hudbou nevyšlo, tak sa určite pustím do podnikania v oblastí gastronómie :) .”

V hudbe sa jej ale darí, o čom svedčí aj jej obsadenie v prvých dvoch sériach obľúbenej televíznej šou Milujem Slovensko, kde spievala po boku Samuela Tomečka. Po šou vznikla spolupráca medzi bývalým superstaristom a Katkou v podobe viacerých Samových pesničiek, na ktorých sa Katka podielala hlavne textársky. V roku 2013 si zaspievala v doprovode kolegu a výborného gitaristu Petra Zajačka na Bratislavských jazzových dňoch v Inchebe, kde sa každoročne objavujú najvačšie svetové jazzové legendy. Spolu s Peťom majú na konte účasť v jazzových súťažiach ako Jazz Start Up 2013, či Nové Tváre Slovenského Jazzu 2012, kde Katka získala ocenenie Objav roka. Koncom roku 2013 sa Katka stala výherkyňou celoslovenskej spevácko-autorskej súťaže Zlatý hlas na Jemných Melódiach. Medzi jej posledné a najväčšie úspechy však určite patrí postup medzi medzi TOP 6 najlepších spevákov z Česka a Slovenska v rámci prestížnej svetovej šou X-FACTOR, kde pod vedením českého skladateľa a speváka Ondřeja Brzobohatého prešla kusisko cesty.

V súčasnosti sa sústreďuje na svoj debutový album, ktorý by mal vyjsť už čoskoro.

Video

 

Photo