Ras Zacharri 01

Ras Zacharri

Bio

Ras Zacharri je jamajský reggae spevák žijúci v Anglicku. Jeho svojský a svieži vokálny prejav v spojení so silnými textami mu buduje silné postavenie na medzinárodnej reggae scéne. Vo svojej hudbe prináša mierumilovný odkaz reggae ako pozitívny spôsob života, hovorí o spravodlivosti a rovnoprávnosti. Experimentuje s novými žánrami a okrem Roots reggae je jeho hlas počuť na mnohých reggae – dubstepových (Rootstep) produkciách.

Ras Zacharri je rodák z jamajského Border pri St. Andrews a jeho prezývka pochádza od jeho strýka, veľkej celosvetovej reggae legendy Buju Bantona. S hudbou bol úzko spätý už od malička, no pozornosť získal až nahrávkou ”River Jordan” z roku 2006 na ktorej spolupracoval sLucianom. Neskôr vydal niekoľko veľmi úspešných singlov pre rôzne medzinárodné labele a v roku 2009 svoj debutový album “Herbs Man”. Zacharriho album získal popularitu medzi poslúcháčmi a teší sa čoraz väščej popularite.

Okrem spevu sa venuje aj hudobnej produkcii a v roku 2002 založil label 2cus Productions so svojím bratrancom Austinom Greenom. Label spolupracoval s umelcami ako Jah Cure, Sizzla, Bounty Killer, Beenie Man, Assassin… .

Medzi jeho posledné projekty patrí spolupráca s bulharskou crew Roots Rocket s názvom “Bun Vampayah Medley” a nedávno vydaný rootstepový album od King Dubbist Records “Zacharri & Roommate : Rootstep”. Rootstep obsahuje 12 heavy bass riddim trekov naspievaných Zacharrim a produkovaných Roommatom. Kombinuje elementy Roots reggae s Dubstepom a Dancehallom. Ochutnávkou albumu, ktorý jednoznačne stojí za vypočutie sú treky “Jah Rule” a “Home Alone”. Ras Zacharri spolupracoval aj na albume Positive od A.M.O, kde hosťuje v skladbe “Naozaj”.

Video

Photo