prince fatty hollie cook horsemouth

Prince Fatty

Bio

Milovníci zvuku 70s zbystrite pozornosť! Majster dub arény Prince Fatty prináša poriadne pozitívnu dávku rocksteady rytmov, vytvorených a mixovaných na kompletne analogovom zariadení (spring reverb, tape echo, vlastná hi-grade mix konzola). Niečo, čo nadchne každého milovníka zvuku skorých rokov 70tych.

Renomovaný zvukový inžinier a hudobný producent Mike ‘Prince Fatty’ Pelanconi patrí medzi prominentov britskej reggae a dub scény už od 90tych rokov. Obľubuje nahrávanie a tvorbu na ‘vintage’ zariadeniach pre zachovanie svojho signifikantného zvuku. Jeho unikátny štýl si získal obdiv a záujem u ľudí ako Lily Allen, Graham Coxon, Little Barrie, Gregory Isaacs a Sinead O’Connor, s ktorými spolupracoval.

Kvôli nespokojnosti so zlým zvukom obľúbených starých nahrávok sa rozhodol, že nahrá svoje vlastné verzie s výberom najlepších londýnskych umelcov - Little Roy, Winston Francis, Dennis Alcapone, Horseman a Hollie Cook, dcéra bubeníka Sex Pistols s speváčka The Slits. Debutový album ‘Survival Of The Fattest’ obstál výborne medzi hudobnými kritikmi, hrával v BBC Radiu a v tv show Marka Lamarra. Druhý album ‘Supersize’ sa stretol s rovnakou odozvou a teší sa obľube medzi poslucháčmi.

Prince Fatty vystúpi na festivalovej Mungo’s Station so svojím live setom spolu s Horsemanom na mikrofóne. Jeho remakes skladieb ako ‘Shimmy Shimmy Ya’ od ODB alebo ‘Insane in The Brain’ od Cypress Hill sú jednoducho skvelé.

Music

Video

Photo